Kiitos Bluesmanille vastauksesta, valitsin tyttöystävän ikkunalla kasvatettavaksi siis Sudden Deathin. Ikkunalaudalle kuitenkin päätettiin tehdä yhden kolmen kasvin hydron sijasta kaksi kahden kasvin hydroa, joten pistän vielä yhden lajikkeen itämään. Valitsen kasviksi PI441551:n, koska se menee helposti esim. aamiaisleivällä.
Ja sitten niitä kuvia!

Ensimmäisenä yleiskuva mun kasvatusikkunasta. Ikkuna on lähes suoraan etelään, mutta kasvatusta haittaa sen edessä oleva metsäläntti. Ikkunalaudalla oleva iso vihreä juttu on mangopuu, se pienempi on sitruunapuu. Molemmat ihan siemenistä kasvatettu. Keskellä kuvaa ovat ebbien uudet asukit. Oikeassa reunassa, kajarin päällä on pelkässä lecasorassa kertakäyttömukissa kasvavat varakappaleet Chile de Sedalle ja Haballe. Siinä on myös kolme itänyttä Sudden Death habaa ja yksi
Ugli.

Lähikuva hydroista, eli Ulupica Large (lähinnä kameraa), Large Brown Habanero ja Chile de Seda. Ulupica oli kasvussa muita jäljessä, ja siksi se on saanut lisävaloa. Nyt se on jo aika lähelle muiden kokoinen.

Chile de Seda oli niin kivannäköinen, että otin siitä vielä lähikuvan.
Toinen karvakuva ja jokaisesta chilistä yksilökuva löytyy
Picasasta.