Moi,
mulla ja varmasti monella muullachiliharrastus muuttaa vuosien varrella muotoaan. Chilit eivät ehkä ole enää etualalla puutarhuroinnin keskittyessä moniin muihin kasveihin. Omassa puutarhassani kasvaa joka vuosi vähemmän chilejä, mutta paljon muuta ja olisi kiva jakaa kokemuksiaan online päiväkirjan muodossa.
Tämä on kuitenkin chilifoorumi, enkä pidä päiväkirjaosion täyttymistä tomaateilla ja munakoisoilla mielekkäänä. Vastaavaa hyvin hoidettua foorumia en ole suomeksi muulle puutarhuroinnille löytänyt.
Olisiko paikallaan avata erillinen osio puutarhapäiväkirjoille niille, joilla kasvaa pääasiassa muuta kuin chilejä? Tämä chilifoorumi on nimittäin aika hyvä! Hyödyt chiliväen ja tomaattitarhurien tiedomvaihdosta olisivat varmasti molemminpuoliset
Luulen, että meitä on useampiakin jotka saattaisivat innostua ja tulisi foorumille lisää säpinää!