Kasvatus ja yleinen chilitieto => Aloittelijan ja yleisten chilikysymysten nurkka => Aiheen aloitti: Gigiliini - heinäkuu 27, 2011, 23:24:17 ip

Otsikko: Toimitusajat
Kirjoitti: Gigiliini - heinäkuu 27, 2011, 23:24:17 ip
Mitkäs on esim Fataliiseedsin toimitusajat siemeniä tilattaessa? Tuntuu, että pohjoseen päin Kusti polki paaljon nopeammin.  ???
Otsikko: Vs: Toimitusajat
Kirjoitti: wille - heinäkuu 27, 2011, 23:29:26 ip
Lainaus käyttäjältä: Gigiliini - heinäkuu 27, 2011, 23:24:17 ip
Mitkäs on esim Fataliiseedsin toimitusajat siemeniä tilattaessa? Tuntuu, että pohjoseen päin Kusti polki paaljon nopeammin.  ???


Viikon sisällä olen tilaukseni lähes poikkeuksetta saanut.

[ajatus]Riippuu varmaan siitä millaisia kiireitä itse suurmestarilla on. Keväisin ja loppuvuodesta on varmaan ruuhkaa siementilausten kanssa, kesäisin kiirettä kauppakasvihuoneella.[/ajatus]
Otsikko: Vs: Toimitusajat
Kirjoitti: InkRose - heinäkuu 27, 2011, 23:53:42 ip
Kuten Fataliin omasta uutisketjusta on voinut lukea, on Fatalii Gourmet juuri lanseerannut kaksi uutta, täysin kotimaista lajiketta, joten pyöritystä varmasti nyt miehellä riittää. Ainahan voi laittaa ystävällismielisen kyselyn mailitse jos alkaa kuumottaa.
Otsikko: Vs: Toimitusajat
Kirjoitti: Gigiliini - heinäkuu 29, 2011, 21:19:15 ip
 :D Jipii,jipii ne tuli tänään, siemenpussukat nimittäin, sen kunniaksi pieni kevennys!

"Miksi Eronnut Barbie maksaa 199,50 Eur, kun muut maksavat vain 14,90? Närkästynyt myyjä, pyörittelee silmiään ja huokaa: "Hyvä herra, Eronneen Barbien mukaan tulee Kenin auto, Kenin talo, Kenin vene, Kenin huonekalut, Kenin tietokone, yksi Kenin ystävistä ja soma pieni avaimenperä, joka on tehty Kenin sukukalleuksista!!!! ♥
Otsikko: Vs: Toimitusajat
Kirjoitti: Jester - heinäkuu 29, 2011, 23:09:49 ip
Toi Barbi juttu oli kyllä paras ikinä!! :D