ALOITA TÄSTÄ => Uusien jäsenten esittelyt => Aiheen aloitti: TSTSTS - maaliskuu 31, 2013, 11:33:40 ap

Otsikko: Tervehdys :)
Kirjoitti: TSTSTS - maaliskuu 31, 2013, 11:33:40 ap
Moro kaikille tasapuolisesti :) Olen tällänen aloitteleva chilin kasvattelia. Tällä hetkellä eniten kiinnostaa kasvattelu tarvikkeet, esin 120*120*200 darkroon ois hakusessa jos jollain sattuu nurkissa lojumaan niin olisin kiinnostunut ostamaan. Rakentelen mielelläni erilaisia kasvatusjärjestelmiä että myös näihin asioihin liittyen olen kiinnostunut ottamaan ja antamaan vinkkejä kyseisestä aiheesta.
Otsikko: Vs: Tervehdys :)
Kirjoitti: Chilivaari - maaliskuu 31, 2013, 11:37:51 ap
Terve vain ja anteeksi,
mutta darkroom tähän aikaan vuodesta kuulostaa vitsiltä - tai salakasvattelulta. Aurinko paahtaa täysillä, kasvit ikkunoille ja kasvamaan.
Otsikko: Vs: Tervehdys :)
Kirjoitti: TSTSTS - maaliskuu 31, 2013, 11:46:16 ap
 :) Joo kun vaan ois niitä ikkunoita minin niitä laittas, ainut ikkuna mihin joskus paistaa niin on jo emäntä vallannut omille kukkasilleen :-\ Ympäsivuotinen kasvatus tavoitteena kuitenkin ni tähän aikaan vuodesta joku vois luopua teltasta suht edullisesti toivottavasti :)
Otsikko: Vs: Tervehdys :)
Kirjoitti: Toby - huhtikuu 02, 2013, 07:44:41 ap
Tervetuloa sakkiin!
Otsikko: Vs: Tervehdys :)
Kirjoitti: unenkuva - huhtikuu 02, 2013, 08:57:30 ap
Tervetuloa vaan! Kun vielä vähän lämpenee, niin sinun vuoro vallata parveke (mikäli löytyy) jos rouva vallannut ainoan hyvän ikkunan :)
Otsikko: Vs: Tervehdys :)
Kirjoitti: Caide - huhtikuu 02, 2013, 09:15:15 ap
Mä heivasin kukkaset pois chilien tieltä. Ei ne kukat niin paljoa valoa tartte ja  onhan niitä kukkia chileissäkin ;)
Otsikko: Vs: Tervehdys :)
Kirjoitti: Whili - huhtikuu 18, 2013, 09:01:01 ap
Tervetuloa

..ja niinkuin vaari tuossa jo mainitsi, niin kasvit aurinkoon !!