ALOITA TÄSTÄ => Uusien jäsenten esittelyt => Aiheen aloitti: IndigoRose - joulukuu 12, 2013, 18:42:10 IP

Otsikko: keskeneräinen botanisti
Kirjoitti: IndigoRose - joulukuu 12, 2013, 18:42:10 IP
Ilmeisen paljon kaikkea näillä foorumeilla, kun vasta 2 viikkoa myöhemmin rekisteröitymisestä löysin tämän esittelyosion :)

Opiskelen yliopistolla kaikenlaisia kasvijuttuja ja edellinen tutkinto on amk:sta samasta aiheesta. Käytännön kokemusta on viljelypuolelta vähän vähemmin, mutta nyt on suunnitelmissa sellaiset änäffteet, että ette uskokaan. Mieskin on onneksi innoissaan vesiviljelystä ja yrittää vähän väliä lähteä rauta- ja muihin kauppoihin "kattelemaan"..

Tavoitteena on kokeilla paljon erilaisia (laillisia) kasveja vesiviljelyssä. Pyrkimys ei välttämättä ole ehkä sadon maksimointi, vaan omaan käyttöön  varman ja helpon tuotannon kehittäminen sekä erilaisten menetelmien kokeilu. Ehkä muutaman vuoden kuluessa keskityn kahteen varmimpaan lajiin ja ratkaisuun tapettuani satojen eurojen edestä erilaisia taimia ja kokeiltuani tiesmitä.. kuka tietää.

Toisin sanoen, olen täällä kommentoimassa ja kyselemässä toistaiseksi vähäisin kokemuksin, mutta oppikirjatietoa löytyy ja jonkinmoinen kyky sekä mielenkiinto selvitellä asioita tiedon puutteessa!


Että heipä hei vaan kaikki!
Otsikko: Vs: keskeneräinen botanisti
Kirjoitti: 0lli - joulukuu 12, 2013, 18:52:24 IP
Tervetuloa mukaan!

Itselläkin ensikasvatus menossa ja kaikenlaista on tullut opittua käytännön kautta ja foorumia lukiessa, onnea ja menestystä kasvatuksiin! :)
Otsikko: Vs: keskeneräinen botanisti
Kirjoitti: Toby - joulukuu 12, 2013, 18:57:44 IP
Tere tulemast foorumille :)
Otsikko: Vs: keskeneräinen botanisti
Kirjoitti: ChiliChillailija - joulukuu 12, 2013, 19:09:52 IP
Tervetulemast foorumille! :D