Pylly kipeänä (Häntäluun kohdalta), Mitään en muista, yksin heräsin.....
Mutta kivaa oli ..kai :D
Huomenna voipi olla vähän samat fiilikset, kun tänään vasta pääsee riekkumaan tonne pihagrillille. :)
Joo. Iltavuorossa eilen. Kotosalla sitten muutamat pikkupurkit olutta ja leffa popcorneineen vaimon kanssa. Harvemmin tulee vappuna remuttua missään määrin.
Klo:10.00-21.00 duunia, ei sen jälkeen kummempia jaksanu juhlia, neljä bissee raapasin :)
Oli, koska pääsi grillaan kauden ensimmäiset tuoreet pubet...
Cheddaria sisään ja pekonia ympärille ja ääntä kohti.
Lajikkeina oli 2x Rocoto Peru Cusco sekä Turbo Pube Red8)
......naapureilla on vieläkin huonompi muisti kun mulla 8)
Yliopistolla aukesi ensimmäiset boolitarjoilut klo 10.00, ja ständejä piisasi, tarviiko kertoa enempää? ;D
Kipeasta takamukksesta huolimatta vappu jatkuu.... ;D
Lainaus käyttäjältä: Whili - toukokuu 01, 2014, 10:06:21 AP
Pylly kipeänä (Häntäluun kohdalta), Mitään en muista, yksin heräsin.....
Mutta kivaa oli ..kai :D
Lainaus käyttäjältä: Whili - toukokuu 01, 2014, 11:43:23 AP
......naapureilla on vieläkin huonompi muisti kun mulla 8)
Lainaus käyttäjältä: Whili - toukokuu 01, 2014, 12:28:07 IP
Kipeasta takamukksesta huolimatta vappu jatkuu.... ;D
Kuulostaa varsin erikoiselta juhlinnalta...
Tuosta avauksesta palasi mieleen jokusen vuoden takaiset liki samanaikaiset keskusteluotsiko Fillarifoorumilla:
* Tavaraa takapuoleen
* Tolppa ei pysy pystyssä
* P#rse ei kestä
Ja kaikissa oli kyse pyöräilyyn liittyvistä asioista, uskokaa pois.
Itsellä on Vapun vietto ollut pienimuotoista käpsehtimistä pihalla, loppujen lehtien haravointia ja savusaunan lämmitystä. Illalla voikin sitten istuksia saunan lauteilla tunnelmoimassa useamman tunnin.
Heräsin sängystä vaatteet päällä ja televisio auki. Kello oli kutakuinkin 06.00 ja lätkämatsi Col-Min pyöri taustalla. Tyhjistä pulloista/tölkeistä päätellen, ensimmäisen erän loppuhetkille asti olen pysynyt pystyssä.
Muutama kalja ja sauna. Täydellinen vappu.