Kasvatus ja yleinen chilitieto => Päiväkirjat ja fotoalbumit => Aiheen aloitti: Erica - helmikuu 13, 2015, 22:34:00 IP

Otsikko: Erican kausi 2015
Kirjoitti: Erica - helmikuu 13, 2015, 22:34:00 IP
Tästä se lähtee! Fatalii seeds lähetys saapui eilen, influenssan myötä en mitenkään jaksanut saada siemeniä lautalle eilen, mutta tänään oli vain pakko kuumeesta huolimatta (olen jo liian myöhässä näiden kanssa muutenkin). Kasvatettavat lajikkeet ovat:

C. Baccatum:
Lemon drop (lauttaileet jo 27.1 lähtien, pääsevät lähipäivinä multaan)
Jamaican bell
Aji Fantasy
Aji Cristal
Panambi

C. Annuum:
Chiluacle negro (lauttaileet jo 27.1 lähtien, pääsevät lähipäivinä multaan)
Jalastar
Peter pepper
Aleppo
Ancho Poblano
Hot tomato
CAP 1166

C. Chinense:
Cheiro Roxa
Chocolate Fatalii
Habanero, White Giant
Peach Trinidad Scorpion

Bonuksena villi
C. galapagoense

Onneksi on ystäviä, jotka ovat suostuneet adoptoimaan ylimääräiset taimet. ;) Syy lauttailuun on meidän ikuinen riesa harsosääsket, en tiedä millä noi pirulaiset saisi kukistettua kun joka kevät ilmaantuvat kuin tyhjästä.

(http://i183.photobucket.com/albums/x308/finblackonyx/garden/4afb43d1-5a21-41cf-b89a-8149ab01cfd1_zpscd67e4c7.jpg)
Otsikko: Vs: Erican kausi 2015
Kirjoitti: wille - helmikuu 14, 2015, 10:15:16 AP
Hyvät lajikkeet olet valinnut. Harsosääskiä voit koittaa karsia liima-ansoilla. Noiden penteleiden napsiminen lennosta voi myös olla viihdettä, jos rikkaimurin omistat... ;) Älä imuroi taimia.

Onnea kasvatuksiin!