Turun messut ovat tänä vuonna kerrankin vähän myöhemmin, elikkä 10-12.4. Messuilla mukana Poppamies ja Chilitarvike. osasto sama kuin viime vuonna, elikkä C-hallissa heti oven suussa. Tottuja taas mukaan messuille.
Turun messuille kaivataan mukaan myös uusia talkoolaisia. Tehtävänkuvana niinkin hankala asia, kuin chilistä juttelu messuvieraiden kanssa! ;D
Luontoisetuja: tapaa muita harrastajia, saa luvalla puhua chileistä koko päivän, ilmainen sisäänpääsy ja ruokailu, hyviä diilejä yhteistyökumppanien kanssa.
Kiinnostuneet laittakoot viestiä joko tähän alle tai yksityisviestinä minulle.
"Tonttuja " tarvitaan !
Perjantaille varsinkin, etten mä siellä yksin höpise omiani !
::)
Tonttuilu ei nappaa mutta turistina pitää päästä paikalle. Kaikkiin chili-, viiniköynnös- ja pihaprojekteihin liittyviä näytteilleasettajia näyttää olevan paikalla tänä vuonna. :)
Itse viikonlopusta en uskalla luvata mitään (tod. näk. ei onnistu), mutta pystytysapua sinne torstaille voisi onnistua :)
Ja minä en ole sunnuntaina ku aamupäivän.
Kuka pystyttää tai tuo yhdistyksen messu kamat?
oonk mä yksin perjantaina?
Lainaus käyttäjältä: hessi - maaliskuu 29, 2015, 22:24:41 ip
Ja minä en ole sunnuntaina ku aamupäivän.
Kuka pystyttää tai tuo yhdistyksen messu kamat?
oonk mä yksin perjantaina?
Sunnuntaina pitäisi olla hyvin porukkaa.
Kamat ja pystytys hoidossa.
Et ole yksin perjantaina.
Niin ja onhan uusille tontuille luvassa myös yhdistyksen t-paita. Pitäiskös Alia pyytää tuomaan muutama t-paita muutenkin myyntiin :)
Pussitustiimi A ja H heitti tänään 1500 siementä pusseihin. Näiden, muiden pussittajien ja vanhojen siementen myötä messuilla on siis laaja valikoima siemeniä tarjolla!
Loistavaa, joku yökyöpeli oli ilmeisesti pyörähtäny meidän postilaatikolla ;) Lehti ei taida ihan painosta keritä messuille, kun tiistaina menee painoon.