(http://i46.photobucket.com/albums/f105/pertsa1981/aji_perkele_image_original.jpg)
hyvä pojat!
Mitä pirua :shock:
Lainaus käyttäjältä: "tknummelin"Mitä pirua :shock:
homma meni sillain että sain sähköpostia imagen toimittajalta, oli seikkaillu netissä ja huomannu nämä sivut. kiinnostu aji perkele projektista ja jotenki vaasan chilimiitin yhteydessä luuli tommin päiväkirjaa mun kirjottamaks..halus tehä jutun aji perkeleestä. lähetin ko.postin tommille ja siinä se ny sitten on :D
Lainaus käyttäjältä: "pertsa"Lainaus käyttäjältä: "tknummelin"Mitä pirua :shock:
homma meni sillain että sain sähköpostia imagen toimittajalta, oli seikkaillu netissä ja huomannu nämä sivut. kiinnostu aji perkele projektista ja jotenki vaasan chilimiitin yhteydessä luuli tommin päiväkirjaa mun kirjottamaks..halus tehä jutun aji perkeleestä. lähetin ko.postin tommille ja siinä se ny sitten on :D
Tahatonta julkisuutta, mutta mikäs sen mukavampaa!
Nyt meirän on vaan "pakko" onnistua :wink:
Jos kerran sitä painetaan, sen on oltava totta. Jopa futuurissa.
Kunhan tämä kasvarikausi on ohi, laitetaan uusia tulokkaita itämään ja homma etenee taas karvan verran.
-Sale
Hyvä että tämä "pieni" projekti on saanut vähän julkisuutta ja voihan olla että muutkin ihmiset alkavat kiinnostua chileistä :D . Tämä oli kyllä todella hieno asia kaikin puolin (ja pitää vielä kirjoittaa tuo resepti tuosta ylös myöhempää käyttöä varten...).
Kovasti tuntuu kaikenlainen media olevan kiinnostunutta juuri nyt... enkä ihmettele.
Jeps, tuo artikkeli saa kannustaa meitä tekemään haaveista totta. ;)
Sannalle (toimittajalle) itselleen erityistunnustus hyvän chilimielenkiinnon lisäksi uskalluksesta syödä kypsä Rocopica kokonaan! Chilinkasvattaja hänestäkin tuli haastattelun jälkeen, eli tämä rock'n roll ei jätä ketään helpolla kylmäksi... :) Hyvä niin!
Vanha threadi,mutta sopii asiaani,eli; mulla on AVRDC:n siemeniä jäänyt lojumaan, en niitä itse ehdi millään kasvattaa.Siinä on chacoa ja pubea muistaakseni, pusseissa on vaan koodit. Voisi olla mahdollisia vaihtoehtoja AP:ksi, tai ainakin muuten mielenkiintoisia. Siemenet alkavat olla jo muutenkin vanhoja,eli joku Aji Perkeleestä kiinnostunut laita PM:ää niin saat siemenet. Joukossa on mm. C05641 joka näytti säilyneen hengissä talvesta parvekkeellani (siis juuret,ei koko kasvi. Lue päiväkirjaani yksityiskohdista).
Myyty!