Voisi moiset järjestää, kun on muutenkin jo porukkaa tulossa. Toivottavasti säät pysyy plussan puolella tohon asti, että on myös jotain satoa jota korjata =)
Talo tarjoaa ainakin jalluja täytettäväksi ja grillattavaksi, ehkä myös ribsejä, sekä tietenkin kaikkea muuta mitä kasvihuoneesta löytyy. Muuten nyyttärimeiniki.
Käytettävissä pari grilliä, että saa kyrsät poltettua ja pihvit sitkeiks, sekä tietenkin epäilyttävää seuraa.
Lisätäänpäs karttalinkki, ettei porukka mene vahingossa bluesmanille =P
http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=fi&geocode=&q=per%C3%A4l%C3%A4ntie+57,+nukari&sll=37.0625,-95.677068&sspn=40.188298,93.076172&ie=UTF8&hq=&hnear=Per%C3%A4l%C3%A4ntie+57,+05450+Nurmij%C3%A4rvi,+Suomi&z=15
Näillä näkymin kalenteri huutaa tyhjää kyseisenä päivänä, joten tungetaan paikalle.
Isiviikonloppu, no can do :/
-T
Tulen paikalle jos ei sada tennispallon kokoisia rakeita.
Jos kyyti löytyy lappeenrannasta sinne ja takas niin voisin vaikka ilmestyä paikalle.
Tätä vois harkita jos ei oo tyttö tollon :)
Lainaus käyttäjältä: tulimies - syyskuu 04, 2010, 10:44:18 ap
Tätä vois harkita jos ei oo tyttö tollon :)
Pari kertaa luin "jos en oo tyttö tuolloin".. ne on nää sunnuntaiaamut! =)
Lainaus käyttäjältä: shp - syyskuu 04, 2010, 11:44:44 ap
Lainaus käyttäjältä: tulimies - syyskuu 04, 2010, 10:44:18 ap
Tätä vois harkita jos ei oo tyttö tollon :)
Pari kertaa luin "jos en oo tyttö tuolloin".. ne on nää sunnuntaiaamut! =)
Tänään on muuten lauantai. ;D
Oishan tonne mukava tulla, mut kaukana kun olen niin eipä pääse. :(
Joo sellasta sattuu ;D ite yritän kovasti pitää tipatonta tähän väliin :)
Nose, eihän Turusta ole ku rontti parisataa kilsaa siivu, ei paha. :)
Epäilyttävää seuraa saapumassa paikalle myös Vantaan suunnalta. Tuleeks JeQQ, Haluuks JeQQ sumuttimia?
Voi olla että otan vaahtosammuttimen tai pari mukaan, jos akka ei päästä ilman lähtemään. Säävarauksella!
Lainaus käyttäjältä: MrFrost - elokuu 28, 2010, 22:22:40 ip
Isiviikonloppu, no can do :/
Ota tytöt mukaan? Mä otan pojat mukaan. Laitetaa ne pussailemaa ni saadaa pussailla itsekin rauhassa?
Millainen aikataulu sulla shp oli niinq kellon osalta?
Kait mä voisin koittaa jotenkin venkoilla itseni ainakin syömään teidän safkat, jos ei muuta. ;D
Lainaus
Millainen aikataulu sulla shp oli niinq kellon osalta?
Varmaan joskus klo 12-14 vois alotella virallisesti, porukkaa täällä tulee olemaan muutenkin koko vkl, niin ei se ihan niin just ole
Tää ei varmaan yllätä ketää?
(http://nwh.1g.fi/kuvat/SHP/gram_5d_fi_Nurmijarvi_2010090715_2010090614.gif/_small.jpg)
Toivottavasti paranee tässä viikon mittaan..
Edit: Nyt lupailee jo puolipilvistä ja 17 astetta =)
Torstaina lupailevat sit varmaan jo aurinkoa ja +25 8)
Näyttäisi vahvasti siltä, että tarjolla olisi pulled pork hodareita ja täytettyjä chilejä. Lihaa on reilu 8 kg, eli tulkaahan syömään =)
Onko chiliä riittävästi?
Omat chilit eivät ole vielä kaikki kypsiä, jos on ylimääräsiä, niin niitä saa toki ottaa mukaan muille syötettäväksi. Jalluja pitäis kuitenkin olla tarpeeksi.
Jallut oli todella isoja ja maukkaita. Muu evästys oli myös loistavaa! Mielenkiintoista nähdä omatekoinen ebbilaatikkoviritys paikan päällä. Kasvusta päätellen toimii erittäin hyvin ja sato näyttää hyvältä. Lemon dropista ei isännälle taida tulla pulaa.
Kiitos kestityksestä!
(http://www.chiliyhdistys.fi/media/volitans/BBQ-ta.JPG)