eli tällästä kyselisin onks inferno laisilla yhteitä irc kanavaa?? olis mukava jos sellanen olis siel vois puhuu chileistä ns: reaali ajassa yms...???
#inferno.fi on olemassa, mutta keskustelu on sieltä erinäisistä syistä siirtynyt aikoja sitten kanaville #fatalii.net (enemmän englantia välissä) ja #chiliyhdistys (vähemmän englantia). Molemmilta tavoittaa pitkälti täälläkin vaikuttavia ihmisiä. Ja ircnetissä tietysti molemmat kanavat.
Tonne fataliin irc:kiin on vain niin helvatan vaikea päästä kun tulee koko ajan acces denied: too many connections... :cry:
Asennetaan koneelle irc-clientti eikä kikkailla niillä websovelluksilla, niin toimii kivemmin. Ei fataliin kanavalle mitään ruuhkarajoituksia ole. :D
Hmm..... tuota tälle työpaikan koneelle kun ei pysty itse asentelemaan mitään.... :oops: joten olen juuri niiden websovellusten takana... itsellä ei kotona konetta ole.... :brick:
ok onko kanavalla paljon porukka? ja kysyisin että miten mircillä pystyy oleen esim samaan aikaan jollain Quakenetin kannullaj a samaan aikaan ircnetin kannullla? :?:
Lainaus käyttäjältä: "Torakka"miten mircillä pystyy oleen esim samaan aikaan jollain Quakenetin kannullaj a samaan aikaan ircnetin kannullla? :?:
File --> Recent servers --> New server window
Klikkaa uusi serverikonsoli aktiiviseksi ja conffaa kuten ensimmäinenkin. Asetukset pätevät siihen osaan joka on kulloinkin aktiivisena.
kiitos. ei oo paljoo tullu irctä käytettyä paitti jossain quake kannuil ja silleen... pitää tulla käväseen kannulla :D
noniin liityin tonne chiliyhdistyksen kannule