Sain kasattua ensimmäisen kunnon pelikoneen moneen vuoteen ja tulille lähti heti Far Cry 4 ultara-asetuksilla. Nannaa.
Tervehdys, kaksi samaan aikaan sattunutta teknistä muutosta / ongelmaa summa aiheutti vajaan viikon katkon foorumille. Nyt palvelinohjelmisto on jouduttu päivittämään uuteen ja sekä ulkoasu että toiminnallisuus on muuttunut. Toivotttavasti ei ainakaan kovin paljoa huonompaan suuntaan. Odottamattomia ongelmiakin saattaa ilmaantua.
Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.
Lainaus käyttäjältä: Räyhis - marraskuu 07, 2011, 17:01:44 ip
ja nukun yöni kuin lapsi.
Lainaus käyttäjältä: pak - elokuu 26, 2011, 10:16:25 ap
Emo = tunteellinen != gootti.
Lainaus käyttäjältä: Xbow - maaliskuu 23, 2011, 16:47:57 ipLainaus käyttäjältä: harmaja - maaliskuu 23, 2011, 14:58:28 ipLainaus käyttäjältä: Xbow - maaliskuu 23, 2011, 11:25:34 ap
Dragon age kakkonen taitaapi olla vahavsti ostoslistalla. Varsinkin kun pleikkakäännös taitaa olla ihan onnnistunut
No itse asiassa DA2 on konsolipeli joka on portattu PClle. Taman kasityksen PC-versiosta ainakin saa
No voihanKonsolipelaaminen tosin on melkosen rentoa riittävän isolla telkkarilla. Ei tartte pöytää, ei mitään, hyvä sohva on kiva. Menee liian rötväksi, pitää varmaan ostaa uusi PC ( ollut jo piiitkään hankintalistalla). Konsolimaisuutta on ollut PC peleissä kyllä, esimerkiksi Obvilion oli kovastikin konsolimainen. Toivottavasti saadaan jatkossa myös hyviä PC pelejä. Gothic nelonen taisi juttujen perusteella olla aikamoinen floppi. Ei paras esimerkki, mutta syvyyttä ei saa uhrata konsolien olemassaolon takia. Jopa tässä pelissä asiat taitavat olla paremmin, vaikka flopiksi tätäkin lienee tituleerattu.
Lainaus käyttäjältä: Xbow - maaliskuu 23, 2011, 11:25:34 ap
Dragon age kakkonen taitaapi olla vahavsti ostoslistalla. Varsinkin kun pleikkakäännös taitaa olla ihan onnnistunut



Lainaus käyttäjältä: Räyhäkäs - toukokuu 05, 2010, 18:23:49 ip
En väitä, että parin kirjailijanplantun kokoon kyhäämä Cthulhu-mytologia olisi edes osittain totta.

Lainaus käyttäjältä: Poppamies Tuliliemi - tammikuu 29, 2009, 12:01:48 iplöydettiin noppageneraattori pikaviestinohjelmaa
Lainaus käyttäjältä: Venomi - heinäkuu 25, 2007, 19:15:05 ip
Tuo grindaus kyl tappaa IMO monesta pelistä sen "pelattavuuden" kun tosiaan on PAKKO hutkia sitä karvapalloa että skillit kehittyy. Eve-online sopii paremmin tälläsille rauhallisille papparaisille joilla ei ole kiire ja skillit kehittyy offline ilman että peliin edes koskee. Jotkut jopa jättää pelin suljettuun tilaan kun on pitkä skilli treenimässä.
Lainaus käyttäjältä: L3ba - tammikuu 20, 2009, 14:32:54 ip
Yleisesti ottaen on sääli että suurella yleisöllä on ihan väärä kuva siitä mitä "Siideri" oikeastaan on, kun Golden Cap yms firmat kauppaavat kaikkia mahdollisia erimakuisia sokeriliemiä joilla ei ole siiderin kanssa mitään tekemistä..