Minä saan kyllä Haukiputaaltakin haettua. Jos hyvin käy, voisi sattua matkan varrelle jopa. Siinähän nuo tulisi samalla Jani M: llekin, voisin heittää. Missäspäin Zorro asusteli?
Tervehdys, kaksi samaan aikaan sattunutta teknistä muutosta / ongelmaa summa aiheutti vajaan viikon katkon foorumille. Nyt palvelinohjelmisto on jouduttu päivittämään uuteen ja sekä ulkoasu että toiminnallisuus on muuttunut. Toivotttavasti ei ainakaan kovin paljoa huonompaan suuntaan. Odottamattomia ongelmiakin saattaa ilmaantua.
Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.
Lainaus käyttäjältä: Jani M - syyskuu 26, 2014, 15:11:31 ipLainaus käyttäjältä: rasse - syyskuu 26, 2014, 09:40:49 ap
Niin, tuota tilille maksua minäkin tarvisisin, tilasinkohan minä 4 pkt?
edit: tarkistin ja 4 niitä oli!![]()
Joo, varmaan nämä postitettavat maksetaan yleisestikin tilille?

Täältä kuitenkin kyllä ääni Toppilalle!
Lainaus käyttäjältä: Siika - syyskuu 20, 2014, 17:08:52 ip
......voi sihteeriparka mikä homma![]()
![]()
![]()
Lainaus käyttäjältä: Jani M - syyskuu 18, 2014, 21:47:32 ipLainaus käyttäjältä: sihteeri - syyskuu 18, 2014, 18:02:12 ip
eiköhän se onnistu. Jos kaikille oululaisille sopii, niin laitetaan yks iso paketti tulemaan sinne, ja jaatte sitte keskenänne, pysyy paketti kylmänä paremmin ku on isompi
Toihan se oli se kantava ajatus. Kukas meistä Oululaisista ottaa tän paketin hoitaakseen?
Tuleekohan liikaa vaivaa, jos paketin vastaanottaja ajelee ympäriinsä viemässä makkarat vai olisko järkevämpää, että yksi ottaa paketin vastaan, ilmoittaa muille ja jokainen hakee itse ko. henkilöltä?
Lainaus käyttäjältä: Minbaari - elokuu 30, 2014, 12:43:45 ip
Itse olen ajanut lähelle 30min parhaallaan yhtämittaa, enkä kyllä muista, että ohjekirjassa olisi tuollainen 15min rajoitus ollut.