Uh loistavaa, ei muuta kun ääntä kohti sitten
Tervehdys, kaksi samaan aikaan sattunutta teknistä muutosta / ongelmaa summa aiheutti vajaan viikon katkon foorumille. Nyt palvelinohjelmisto on jouduttu päivittämään uuteen ja sekä ulkoasu että toiminnallisuus on muuttunut. Toivotttavasti ei ainakaan kovin paljoa huonompaan suuntaan. Odottamattomia ongelmiakin saattaa ilmaantua.
Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.
Lainaus käyttäjältä: 0lli - kesäkuu 21, 2014, 09:31:13 ap
Onneksi juhannus on vain kerran vuodessa.. huhhuh.. x_x
Lainaus käyttäjältä: MrFrost - maaliskuu 24, 2014, 15:49:21 ip
Tasaista kasvua.
NFT:ssä hieman hitaampaa, kuin EBBissä, mut johtunee siitä, että Black Nagat vasta tunkevat juuriaan isompaan kivivillakuutioon.
Kaipa tuo räjähtää aikanaan =D
Kuvien kanssa vähän ongelmia, ei oo sopivaa konetta millä lukea muistikortti kamerasta, pakko kai se on ostaa erillinen lukija.
-T
)
Lainaus käyttäjältä: Mattson - kesäkuu 06, 2014, 10:27:41 ap
Spotifyn aktivoin tossa joku aika sitten jonka jälkeen löytänyt varmaan 15 uutta bändiä mm Taproot ja Gemini Syndrome.
Nyt varmasti kaikki maiden/motörhead hevarit vetää nelsonnaurut mut ihan sama mulle.
Tällä hetkellä kaikkein kovimpaa jytisee uusin lätty yhtyeeltä Amaranthe.


Lainaus käyttäjältä: joseplluissans - kesäkuu 19, 2014, 13:32:22 ipLainaus käyttäjältä: Mog- - kesäkuu 19, 2014, 12:27:20 ip
Cristalin ja muutaman chinensen vanhemmat lehdet kellastuu. Olen pitänyt normaalina koska lehdet ovat olleet vanhoja alalehtiä. Mutta muutamassa chinensessä alkavaa kellastumista nyt myös ylempänä.
Ovat saaneet joka kastelulla puutarhankesän tapaista lannoitetta ja yli kastelusta ei pitäisi olla kyse.
Kasvit voivat muuten ihan hyvin ja kasvavat.
Voiko ongelma olla liian happamassa mullassa vai missä?
Ja millä mullan pH:ta saa tarvittaessa nostettua?
Mulla on vähän sama. Toisen vuoden rawit voi hyvin, kasvaa ja kukkii, mutta pudottelee tasaseen tahtiin kellertyneitä lehtiä pois. Oletan että ihan normaalia kuitenkin? Niitä putoaa ihan päivittäin...
Lainaus käyttäjältä: bluesman - kesäkuu 13, 2014, 22:39:32 ip
Uusi ilme Tobago sweetin podilla.
Lainaus käyttäjältä: chipe - toukokuu 16, 2014, 12:20:50 ip
Onko hän Rawit vai keneksi muuksi häntä on syytä epäillä:
Luultavasti kasvatusoloista johtuen tavallista pienemmäksi jääneiden (~2cm) podien ulkonäkö ja maku ainakin näyttäisi vastaavan hyvin tätä Fataliin kuvausta:
http://fataliiseeds.net/search?query=rawit
Lainaus käyttäjältä: Aji Inferno - kesäkuu 12, 2014, 15:05:35 ip
Kolme aikamoista suosikkia grillimagaroiksi nyt: Isoviha on vaan kingi, loistotuote. Nagaversio Hesawurstista (ei sukua parrakkaalle Wurst-naiselle) on myös erinomaisen tasapainoinen laatumagara. Ja sitten on se lemon-chili, joka ei kylmänä oikein toimi, mutta lämpimänä sitäkin maukkaammin.
Ihan kelvollisilta maistuivat myös chilinysät. Savuhovin Raivon laatu nyt tiedetäänkin, mutta se ei ole ihan grillimagara, vaan ihan oma juttunsa.
Kera Chiantin tietysti haha
Lainaus käyttäjältä: ekonyymi - kesäkuu 11, 2014, 19:36:09 ip
Tulkinnaksi menee, mutta eikös nuo valkoiset ole kirvoja ja sitten on tämä kuningas muurahainen, joita kiipeilee erityisesti Cajamarcan oksilla, hieman muillakin, mutta tästä ne tuntuvat pitävän eniten. Huomaa myös, kun nostaa kantta hieman, niin juuripaakusta juoksee pieni taisteluryhmä heti lipettiin.
Toivottavasti teilläkin.
Toivottavasti ei mitään vakavaa? Laita päivityksiä noista, olisi kiinnostava tietää miten etenee.
Ajatus on tärkein! Uskon että sinun 'old man' arvostaa kuitenkin
Ja oppi tietysti yhtälailla tärkeää mitä tulee vain kokemuksen kautta
Ja sitä paitsi ei nuo nyt niin surkeilta näytä kuin annat ymmärtää. Kärsivällisyyttä, valoa, ravinteita ja sitten sun pitää jutella niille kauhean paljon. Mukavia. Ja tehdä taikatemppuja, ilman käsiä.
Hyvin se tarttuu sormenpäähänkin
Lainaus käyttäjältä: Toby - toukokuu 28, 2014, 18:55:19 ip
Jotenki huvittavaa käydä yleisessä vessassa ja huomata, kuinka edellisen kävijän "käyntikortti" on yhä pöntönmutkassa tuijottamassa. Ei se kuulkaas voi olla niin vaikeaa vetää vessa istunnon jälkeen. Vai voiko?
haha, mutta kiitos toki infromaatiosta
), pimeys pistokkaan alaosassa houkuttelee juuria kasvamaan.