elokuu 21, 2023, 05:19:47 ap

Uutiset:

Tervehdys, kaksi samaan aikaan sattunutta teknistä muutosta / ongelmaa summa aiheutti vajaan viikon katkon foorumille. Nyt palvelinohjelmisto on jouduttu päivittämään uuteen ja sekä ulkoasu että toiminnallisuus on muuttunut. Toivotttavasti ei ainakaan kovin paljoa huonompaan suuntaan. Odottamattomia ongelmiakin saattaa ilmaantua.


Marie Sharp's Fiery Hot Habanero

Aloittaja Tepi, kesäkuu 15, 2006, 13:28:38 ip

« edellinen - seuraava »

Tepi

Lisää UK:sta tilattua...

ngredients: Select red Habanero peppers, fresh carrots, onions, key lime juice, vinegar, garlic, and salt

Testipenkkinä toimi uunibrousku couscousilla ja omena-curry-hunajakastikkeella.

Jos pitää porkkanapohjaisista kastikkeista niin pitää tästäkin...omasta mielestäni suorastaan loistavaa tavaraa  :P . Verrattuna vaikkapa http://javu.kapsi.fi/inferno/viewtopic.php?t=1780 tähän- niin tämä Marien kastke menee kirkaasti Melindasta ohi. Maku on raikas ja poltettakin löytyy perustabascoa enemmän. Koostumus on suurinpiirtein Manoliton luokkaa.
http://ruoka.fi/blogit/paahtaja/

Älä koskaan leiki naisen sydämellä, koska hänellä on vain yksi sellainen. Leiki mieluummin hänen tisseillään, sillä niitä hänellä on kaksi.