elokuu 21, 2023, 16:58:10 ip

Uutiset:

Tervehdys, kaksi samaan aikaan sattunutta teknistä muutosta / ongelmaa summa aiheutti vajaan viikon katkon foorumille. Nyt palvelinohjelmisto on jouduttu päivittämään uuteen ja sekä ulkoasu että toiminnallisuus on muuttunut. Toivotttavasti ei ainakaan kovin paljoa huonompaan suuntaan. Odottamattomia ongelmiakin saattaa ilmaantua.


salsa criolla de Rocoto...

Aloittaja Jamsteri, maaliskuu 30, 2005, 16:38:45 ip

« edellinen - seuraava »

Jamsteri

Sain isoveljeltäni Etelä-Amerikan tuliaisina "Salsa criolla de rocoto" nimistä maustekastiketta. En ehtinyt ede maistella. :arrow:
Kun avasin purkin, siitä kuului pahaenteinen sihahdus, ja niinhän siinä oli kaynyt että tökötti oli alkanut käymään.  :cry:  
Tällainen harvinainen herkku meni aivan harakoille.
Pilalla......tyypillistä tuuriani...

Aji Inferno

Tuollainen kyllä harmittaa!!! Ei siinä taida muuta olla tehtävissä kuin kasvattaa itse Rocotoja ja valmistaa moinen salsa - tai parempi - omin käsin... Eiköhän murhe siihen unohdu! :)